Powerpoint ile Sunumunuzu Kaydetme

POSTER SUNUMLAR  aşağıda belirtilen bağlantıdan powerpoint dosyası indirilerek, tek bir slayt olarak hazırlanmalı ve ptv@perinatal.org tr adresine gönderilmelidir.

Kongre web sayfası üzerindeki bilimsel programda da görüldüğü üzere, poster sunumları web üzerinden herkese açık olarak görülebilecek ve bilimsel programda belirtilen saatte kongre salonunda tartışmaya açılacaktır.

Bu oturumda bildiri sahiplerinin tartışma için hazır bulunmaları gerekmektedir.  Hazır bulunulmayan bildiril özetleri, SUNULMAMIŞTIR ibaresi eklenerek yayınlanacaktır. Bizlere yardımcı olmak için gereken özenin gösterileceğinden eminiz.

Şablon dosyasını indirmek için lütfen tıklayınız. Sadece tek bir powerpoint slaytı olarak hazırlayınız.

SÖZLÜ SUNUMLAR

1-PowerPoint’teki anlatımları kaydetmek için, PowerPoint şeridindeki Slayt Gösterisi sekmesini bularak başlayın. Mevcut seçenekleri değiştirmek için Slayt Gösterisi sekmesine tıklayın.

Şablon dosyasını indirmek için lütfen tıklayınız. Sözlü sunum için maksimum 5 powerpoint slayt olarak hazırlayınız.

2-Tüm sunum için ses, kamera ve zamanlamaları kaydetmek üzere PowerPoint’teki ilk slayda başladığınızdan emin olun. Slayt Gösterisini Kaydet’i tıkladığınızda kayda başlamadan önce iki  seçenekle yeni bir pencere açılır. Sesli anlatımları kaydetmek ve slayt değiştirme zamanlamalarını senkronize etmek için her iki seçeneği de işaretli bırakın. Kaydı başlatmadan önce hazır olduğunuzdan emin olunuz.

Sağ alt kısımda mikrofon ve görüntünüzün  devrede olduğunu kontrol ediniz

3-Kaydet seçeneğini tıkladığınızda, aşağıdaki pencere açılacaktır.

Kayıt sırasında slaytlar arasında geçiş yapmak için klavyenizdeki ok tuşlarını kullanabilirsiniz. Sonraki slayda atlamak için sağ oku veya önceki PowerPoint slaydına geçmek için sol oku kullanın.

4-Kayıt bittiğinde her slayt başına olan süreleri toplayarak, sunumunuzun toplam süresini hesaplayabilirsiniz. Ses ve görüntü kaydının her slayta özgü olduğunu bilmenizde fayda vardır. Slayt üzerindeki görüntünüzü sildiğinizde ses kaydı ile birlikte silinecektir. Yeniden bu slayda özgü kayıt yapabilirsiniz. Slaydı silerseniz, bu slayda özgü ses-görüntü kayıdı da silinecektir.

Sunum süresi  (Video bildiri için 5 dak ve konuşmacı için 15 dakikayı aşıyorsa, her slayt için yeniden kayıt yapabilir veya fazla slaytları silebilirsiniz. Sunumunuz 15.dakikada kongre esnasında sonlandırılacaktır. Bu nedenle süreye uymaya özen göstermenizde yarar vardır.

Powerpoint dosyası ptv@perinatal.org tr adresine gönderilmelidir

Sunum özeti için, sunumunuzu tamamlandığınızda kongre sisteminden yüklemeniz gerekmektedir.

Sunum yüklemek için tıklayınız

Sayfayı paylaş

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Sağlıklı Yaşam Anne Karnında Başlar...

Bizi takip ediniz

Copyright 1995 – 2022 Perinatal Tıp Vakfı. Tüm Hakları Saklıdır.

Abstract Submission

Language of the presentation and the abstract is English. By submitting this presentation, I do accept that all abstracts accepted for presentation will be published in a supplement of Perinatal Journal on the authors' own responsibility and to transfer the copyright for the abstract to be accepted to Perinatal Journal . Please be informed for more details from www.perinataljournal.com. By submission of your abstract/poster/video presentations, you do accept that all or a portion of presentations, comments, documents and presentation slides/videos presented will be recorded and may be selected for a recorded and on demand web portal for members and other user