Yumurtalık Kisti Boşaltması (Ovarian Cyst)

Yumurtalık Kisti Boşaltması (Ovarian Cyst)

Çok nadir görülmekle beraber, anne karnındaki kız bebeklerde yumurtalık kistleri gelişebilir ve çoğunlukla sorun teşkil etmezler ve kendiliğinden küçülebilir ve hatta kaybolabilirler.

Çok nadir görülmekle beraber, anne karnındaki kız bebeklerde yumurtalık kistleri gelişebilir ve çoğunlukla sorun teşkil etmezler ve kendiliğinden küçülebilir ve hatta kaybolabilirler. Eğer büyümeye devam eder ve karnın büyük bölümünü işgal eder ve diğer organlara baskı yapma durumları gelişirse, anne karnında iken boşaltılması gerekebilir.

Tek bir muayene ile hemen girişim kararı verilmesi gerekli değildir. Bir perinatoloji uzmanı tarafından muayene ve  izlemi sonunda , eğer gerekli olursa, çok zor olmayan bir işlem ile boşaltılabilir ve çoğunlukla tekrarlamaz.

Paylaş

Facebook
Twitter
LinkedIn
Kategoriler
Son Yazılar

Gebelik Diyabeti

İçerik (Alt Başlıklar) ⭕ Gebelik Diyabeti ⭕ Gebelik şekerinin teşhis

Abstract Submission

Language of the presentation and the abstract is English. By submitting this presentation, I do accept that all abstracts accepted for presentation will be published in a supplement of Perinatal Journal on the authors' own responsibility and to transfer the copyright for the abstract to be accepted to Perinatal Journal . Please be informed for more details from www.perinataljournal.com. By submission of your abstract/poster/video presentations, you do accept that all or a portion of presentations, comments, documents and presentation slides/videos presented will be recorded and may be selected for a recorded and on demand web portal for members and other user